Ako a prečo si vytvoriť profil na science.sk?

Zaujala Vás možnosť vytvoriť si profil v databáze, Kto je kto v Slovenskej vede, ale neviete presne ako na to, či aká je jej funkcia? Na nasledujúcich riadkoch sa Vám tieto otázky pokúsime zodpovedať. Ak ani tu odpoveď na svoje otázky nenájdete, neváhajte nás kontaktovať na adrese redakcia@science.sk. Radi Vám odpovieme.

Čo je databáza Kto je kto?
Je to databáza osobností a inštitúcií, ktoré pôsobia, alebo sa nejakým spôsobom dotýkajú vedy a výskumu, vednej politiky, či jej popularizácie a komercializácie. Databáza spája osobnosti a inštitúcie na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Prečo si vytvoriť profil v Kto je kto?
Našou snahou je vytvoriť prehľadný zoznam inštitúcií a osobností, ktoré sa venujú vede na akademickej pôde alebo v oblasti súkromného sektora. Takýto nástroj, zhromažďujúci relevantné informácie na jednom mieste, môže pomôcť pri vyhľadávaní potenciálnych partnerov pre výskumné a vývojové projekty, odborníkov, vytváraní výskumných tímov, a prispieť aj k popularizácii vedy a výskumu na Slovensku.  
Vložené údaje sú vzájomne logicky prelinkované. Od profilu osobnosti  sa dá jednoducho dostať k profilu inštitúcie, v ktorej  daný človek pôsobí , zistiť čomu sa venuje a na akých projektoch pracuje.  Profil osobnosti sa dá prelinkovať aj so žurnalistickými obsahmi, v ktorých bola táto osobnosť citovaná, s rozhovormi s ňou, ale aj s vedeckými podujatiami na ktorých vystúpila. Podobné možnosti ponúka aj profil inštitúcie. Užívateľ si tak môže vytvoriť komplexnejší obraz o ľuďoch a inštitúciách z prostredia vedy. Návštevník  stránky môže zistiť, kto sa na Slovensku venuje vedeckej oblasti, ktorá ho zaujíma a vďaka tomu nájsť napríklad partnera pre svoj projekt.

Ako si vytvoriť profil v Kto je kto?
Údaje, ktoré chcete zverejniť nám môžete zaslať pomocou formulára pod textom a my sa ich budeme snažiť čo najrýchlejšie zapracovať. Štruktúru profilu osobnosti nájdete na tomto odkaze

Ochrana osobných údajov
Informácie, ktoré nám poskytnete zverejníme na stránke v rámci Vášho profilu, a to v podobe, v akej nám ich pošlete a všetky prípadné zmeny s Vami budeme konzultovať. Poskytnutím osobných údajov podľa predchádzajúcej vety zároveň potvrdzujete, že poskytnuté osobné údaje sa zhodujú so skutočnosťou, sú úplné, pravdivé a presné a v prípade akejkoľvek zmeny osobných údajov túto skutočnosť bez zbytočného odkladu oznámite na adresu info@science.sk. Poskytnutím osobných údajov ďalej beriete na vedomie, že dochádza k ich zverejneniu na internetovom portáli www.science.sk. Tieto údaje sú prístupné nielen ostatným užívateľom portálu, ale môžu byť indexovateľné verejnými vyhľadávačmi. Osobné  údaje zhromažďujeme a spracúvame len pre účely vytvorenia Vášho profilu v databáze Kto je kto a neposkytujeme ich tretej strane. Osobné údaje spracovávame v rozsahu, ktorý vyplýva z manuálu zverejneného v časti, Ako si vytvoriť profil v Kto je kto. Kedykoľvek môžete požiadať o aktualizáciu, úpravu, alebo zrušenie svojho profilu v databáze.  Osobné údaje poskytnuté pre účely vytvorenia profilu uchovávame po dobu trvania účelu ich spracúvania, po uplynutí tejto doby údaje likvidujeme. Ďalšie otázky k spracovaniu osobných údajov Vám radi zodpovieme na adrese info@science.sk.

Príloha:

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta vedy priamo do Vášho e-mailu

* povinné polia